Dyzajn Jump the pain

Když jsme se se Sjerpem tak nějak bavili o klipu, nejdřív jen obecně jako nějakou vizualizaci k některé z písní jeho nového alba Warsickle 2012, neměl jsem vůbec představu co a jak bych měl dělat. Zálusk jsem měl na Code 2012, což je titulní píseň alba. Má poměrně jasný text a přitažlivý rytmus, nebo tempo, které by mohlo dobře splynout s případným vizuálním doprovodem. To ale Sjerp svěřit nechtěl, už měl vlastní představu o klipu, kterou bych asi neměl vytrubovat. Nicméně určil skladbu Jump the Pain. Tam jsem zezačátku vůbec netušil co a jak. Poslouchal jsem jí dokola asi stokrát, až jsem si jí spojil s naším někdejším rozhovorem o bulváru a společnosti, o nekonečných seriálech ale především o závisloti na nich. Sice jsme pak pokračovali dál a dostali se až ke konci světa, ale tolik už jsem nepoužil. To je to , co bych rád vyjádřil a jelikož jsem tedy věděl, že v tomhle jsme na jedné vlně, začal jsem připravovat koncept společnosti naprosto závislé na televizi a bulváru. Jen tak hnijících na pohovkách před obrazovkou. V textu písně se mi stala oporou věta "You will allways be the same!". - "Vždycku budeš stejný" Odtud se celý koncept odvíjel. "You will allways be the same" je vlastně dost strašlivá představa, pro mě osobně vlastně z celého textu nejděsivější. Vyvstávala mi společnost lidí, která nemá možnost volby a už po ní vlastně ani netouží, dokonalého řádu už bylo dosaženo a není potřeba nic měnit, nad ničím přemýšlet. Je tady televize, ta je dobrá a kdo se na ní nedívá je debil. Nebo ještě hůř je divný, nebezpečný pro ostatní. Myšlenka rostla a radikalizovala se. Byla blíž a blíž společnosti 1984 George Orwella. Zmatená zmanipulovaná masa. K tomu samozřejmě přibyla organizace, která vším manipuluje, televize lásky a její poslové lásky, jež láskyplně zpříjemňují život celému lidstvu. Nikdo už nic nevyrábí, nikam nechodí, nic nepotřebuje. Život společnosti je řízen televizí. Nic jiného už není. Není ani s kým mluvit, není ani o čem. Všichni jsou živnou trubkou propojeni s televizní centrálou, ta jim poskytuje výživu a farmaceutickou cestou dodává pravidelnou dávku emocí. Za což si na oplátku vysává trošku mozku každý den. Ostatně k čemu je vlastně potřeba?

Pak jsem ale od televize lásky trochu upustil, není v klipu nijak zdůrazněna, chtěl jsem se vyhnout nějaké prvoplánové kritice společnosti, na kterou si nemyslím že mám právo, nebo podpoře nějakých konspiračních teorií o nadřazené společnosti, nebo skupině lidí, která řídí svět jako Ilumináti, Aštar Šeran a podobně. Chtěl jsem jen udělat vizuálně zajímavý klip, kde téma nemusí úplně nutně bít do očí, ale v případě zájmu je k nalezení.

Do role lidí jsem vyvinul postavu Nema. Předem jsem myslel na pozdější použití v repozitáři, kde by se mohl ostatním hodit jako dost univrzální postava s promítací plochou místo tváře. Jelikož nemá dost pohybu, ale ani stravy, je vychrtlý a má nezdravou barvu (ta se myslím povedla). Je uzamčen v normovaném obleku, který mu už nějakou dobu nesedí. Je celý upatlaný, v těžkých botách se mu špatně chodí. Místo rukou má dálkový ovladač a dlouhý prst, vše co potřebuje...

Další dvě postavy zajišťují zmiňovanou duševní potravu pro lidstvo. Prvním z nich je Karel MK1, přátelé mu říkají Karel. Je to televnizní stroj schopný vysílat až 8 kanálů najednou. Jeho otočná hlava reaguje na lidské dálkové ovladače a nastavuje jim tan nejlepší pohled na vyžadovaný kanál (nemluvě o faktu, že stjeně všude dávají to samé). Je to velmi schopný lezec a skokan, což z něj činí pozemního mediálního predátora. Je kabelově přímo napojen na centrálu a jeho úkolem je, jak jinak, než zajistit plné pokrytí populace. Ne vždy se to však daří, protože lidé se někdy mohou schovávat do úzkých prostor, špajzů a podobně, kam se Karel dostává jen těžko. Pro tyto případy je tu náš třetí kamarád. Bone!

Bone je ze všech tří postav nejmladší, je to hybrid mezi člověkem a televizí. Jeho organická část je živena produky kampaně "Cortex Hoover" jež je vlastně jakýmsi alternativním programem placení za kabelovku. Bone je vzdušnou podporou pozemních jednotek Karel MK1, sleduje pokrytí shora a znovupokrývá ony schované diváky. Bohužel spojení stroje a člověka v intelignetní bytost v Boneově případě nedopadlo úplně šťastně a tak trpí depresemi a záchvaty vzteku, kdy se stává nebezpečným sobě i svému okolí. Ale jinak je roztomilej!

Klip se jednak snaží tak trochu vystihnout atmosféru, nebo běžný den v tomto ráji a osud jednoho z nemů snažícího se utéct, zbavit se té závislosti. A to je asi vše co se o tom dá napsat... Popravdě ale bude nejlepší, když to celé budete brát podle svého.

Tonda
knihovník Evžen
Cinema
BIG labs
Repository
Discussion
Support
reklama
Kind of some strange experimental publishing. We are dealing with problematics how to make things for free and use free tools to create nice, beautiful, amazing and groundshaking stuff. We are always succesful. Powered purely by free & open-source software, on linux platform, Ubuntu Blender Inkscape Gimp and many others. Guides, research, animation, character repository and much more! Creative Commons license: Attribution Non-Commercial Share-Alike (BY NC SA) 3.0. www.carnivora-publishing.com 2011-end of the universe... Carnivora, which author is Tony Slacik, is licensed under Creative Commons Attribution Non-Commercial Share-Alike 3.0 Unported .
Created on the basis of this work: www.carnivora-publishing.com
Permissions beyond the scope of this license are described here: http://www.carnivora-publishing.com/cp/about/analysis.php license questions. Licence Creative Commons
Jump the pain informace o vizuální stránce klipu
Facehunger Without Face | Seeking revenge in cold, dark, huge and empty space... watch FCHG WF here!