Užitečné klávesové zkratky pro Inkscape

Klávesové zkratky a Inkscape

Narozdíl od Blenderu, je Inkscape co do manipulace a orientace v prostoru mnohem přátelštější. Veškerá práce se dá bezproblémů obstarat pouze myší. Nabízí se tedy otázka, k čemu je vlastně potom seznam klávesových zkratek? Zároveň se tak trochu nabízí i nemilá odpověď "k ničemu". Pracujete-li v Inkscapu jednou za rok, pak určitě neztrácejte s touto stránkou čas. Její účel je totiž čas vám ušetřit, ne brát. Nejde o klasickou tabulku všech zkratek, nýbrž o výběr nejpoužívanějších a nejužitečnějších. Vlastně se jen dělím o zkratky, které nejčastěji používám já a které můžu skutečně doporučit. Pokud jste beztak zvyklí, držet jednu ruku na klávesnici, věřím, že vám tento seznam přijde vhod.

H Převrátit horizontálně V Převrátit vertikálně S Výběr (nástroj) N Nástroj pro manipulaci s uzly R Obdélník E Elipsa P Tužka B Beziérova křivka C Kaligrafie G Přechod D Kapátko T Text I Spirála * Hvězda O Konektory Shft + Ctrl + F Výplň a obrys Shft + Ctrl + M Transformace Shft + Ctrl + T Text a písmo Ctrl + S Uložit Shift + Ctrl + S Uložit pod novým jménem Shift + Ctrl + Alt + S Uložit kopii Ctrl + Q Odejít (vypnout) Ctrl + N Vytvořit nový dokument Ctrl + O Otevřít dokument Ctrl + P Tisknout Levý Alt + Z Menu přiblížení Ctrl + Kolečko myši Přiblížit, oddálit Ctrl + šipka vlevo/vpravo Horizontální pohyb Ctrl + šipka nahoru / dolů Vertikální posun Ctrl + 1 Přiblížit na poměr 1:1 Shift + Táhnout pravým tlačítkem /nebo/ Ctrl + táhnout prostředním tlačítkem Táhnout pohled, volný přesun Kolečko myši Horizontální posun Ctrl + Kolečko myši Vertikální posun Pravý Alt + Shift + ¨ (nalevo od Backspace) Zviditelnit nebo skrýt vodítka Shift + Ctrl + E Exportovat do PNG Ctrl + R Zapnout pravítka Ctrl + B Zapne posuvník F11 režim celé obrazovky Shift + PageUp / PageDown Posun objektu mezi vrstvami (do horní nebo spodní) Shift + Ctrl + PageUp / PageDown Posun samotné vrstvy Shift + Ctrl + Home Přesun vrstvy úplně navrch Shift + Ctrl + End Přesunout vrstvu dospod Ctrl + Alt + V Vložit v místě Shift + Alt + B Trasovat bitmapu Ctrl + G Spojit vybrané objekty do skupiny Ctrl + + Sjednocení Ctrl + - Rozdíl Ctrl + * Průnik Ctrl + / Oddělení, (vyřízne průsečík dvou křivek) Tento článek vám přinesl Toník tony slacik carnivora profile photo Toník Sláčík Animation, Special Effects, CG SFX, Properties I have no description!

What is this picture from? Have you seen Jump the Pain? | Weird music audio-visual project from Prague. Click here to learn more... (it´s for free)
Hledání

Objevte tajemství Carnivorských archivů, prolistujte dávno zapomenuté plány a anály. Stačí jen vepsat co hledáte, podívat se do slunce a nahlas vyslovit "渇しても盗泉の水を飲まず" pak už jen stisknout tlačítko "Dělej". Na to co spatříte vzápětí do smrti nezapomenete.

Novinky Emailem
Sociální netwoři Rich Site Summary Máte v oblibě Carnivorské články? Zůstaňte v kontaktu s Carnivorou a buďte informováni ihned co nový článek porodíme! Upište se našemu RSS krmítku a budete prostě IN! Žádné tweety, jednoslovné zprávy, systémová hlášení. Jen opravdové články.Zůstaňte v obraze co do novinek ze světa open-source a free softwaru, především však jejich použití. V kontaktu se světem experimentálního filmu, speciálních efektů, animací a CG dostupné pro každého (kromě Pepika). Google+ Spojte se s námi na Google+ a buďte informováni o všem co se v Carnivoře šoustne. Facebook Zpřátelte se s námi na Facebooku a ... a tak Vimeo Fandíte Vimeu? Výborně, my taky, pojdmě se potkat tam! Budem se těšit. YouTube Preferujete YouTube, pojďme se náhodou potkat tam! Pokud byste si nás přidali, vůbec by to nevadilo, ale žádný tlak. Myspace Navštivte náš profil na MySpaceu Stumble Upon Doporučte stránku na Stumble Upon! Klout Přidejte se k nám na Kloutu. Twitter Pojďme štěbetat spolu! Přidejte si Carnivorský pablšing na Twitteru. Digg Sdílejte svůj úžasný zážitek z Carnivory na Twitteru Delicious Sdílejte Carnivoru na Delicious. Velmi nám tím pomůžete. Reddit Sdílejte své dojmy na Reddit GMail Napište nám! Někdy to i čteme a sem tam i odpovídáme. Diskuzní fórumNejlepší způsob, jak zůstat v kontaktu s Carnivorou, je navštěvovat fórum. Zde se to vše odehrává. Přidejte se k nám pomozte nám evovlovat pomocí vašeho pohledu a názoru na věc. Ne
Česky | Anglicky
I am your friend... | Jump the pain music clip
I am your friend... | Jump the pain music clip
I am your friend... | Jump the pain music clip