Analysis     |     History     |     Purpose     |     Open-source & Free SoftwareVisually Attractive

We believe, that visual aspect is at least as important than narrative or meaning. Visual perception should not be underestimated, or taken as secondary. As it is said, "one picture tells more than thousand words", and when you have 25 of them per second...

Fresh, New & Experimental

Since all of us live normal life, including school attendance, visiting doctors, riding tram and sometimes enjoing some relationships, we do not need to watch it on TV or even in cinema. When watching movies, we want something different, something new, something unkonwn, interesting and fresh. Something we do not counter every day.

Technologically Advanced

Instead of using traditional techniques and proven ways, we want to invent. Keep up with latest discoveries, and experiment with them. To be a vanguard of new techniques and pioneers of new ways. Doesn't matter where they lead us.

Free & Open

We want to share gained experiences, same as open-source and free software creators shared their work with us. In tribute to their admirable work, we will promote and explain how to use it in order to make sure that we did, everyone else can.

However, we are just trying...


Úvod

Carnivora je amatérský filmový pablšing (ať už je to cokoliv) zabývající se experimentální formou "filmových projektů". Jde o platformu umožňující spolupráci otevřené komunitě lidí za účelem zplodit báječný a oslnivý projekt jen za pomoci nadšení, trochy vůle a špetky času. Respektive bez nutnosti investic, nákladů, s tím spojené odpovědnosti a stresu vedoucí k omezení tvořivého ducha a tendenci k tvůrčímu přizdisráčství. Cílem Carnivory je svobodně a s lehkostí experimentovat s filmem na všech rovinách (tedy jen na těch na které je chuť).

Náklady

Carnivora je poháněna čistě svobodným a open source softwarem. Mezi hlavníž patří Linuxová distribuce Ubuntu, Blender, Inkscape, Gimp a další. Pomocí těchto nástrojů se snažíme nacházet nové cesty a postupy v tvorbě. Oproti použití proprietárního softwaru jsou tyto nástroje k dispozici zdarma a není tedy nutné investovat do jejich nákupu. Navíc se neustále aktualizují a vyvíjí. Mimo to zde hraje roli i odpor k softwarovým patentům velkovýrobců komerčního softwaru, který chápeme jako naprosto neospravedlnitelný v jakémkoli možném ohledu. Před hrozbou budoucnosti, kde bude patentován i email a poznámkový blok se snažíme bojovat pomocí propagace těchto nástrojů jejich užíváním a s tím spojenou propagací. Alespoň nějak podpořit a ocenit práci a úsilí Richarda Stallmana, Bruce Perense a mnoha dalších idealistů snažících se o svobodnější a otevřenější přístup k informacím a jejich sdílení.

Produkty

Kromě samotných projektů a dokumentace k nim, popisujeme i výrobní postupy, metody a technologie. Články o zpracování toho a onoho v tom a onom programu, příprava toho a toho roztoku pro příjemně táhnoucí se sliz atd. Zajímavou část produkce tvoří takzvaný REPOZITÁŘ. Jde o galerii narigovaných a k akci připravených postav pro Blender 3D. Jakákoli postava z jakéhokoli projektu je zde k dispozici ke stažení a zneužití dle libosti. Umožňuje tak přeskočit nutnost naučit se rigovat, modelovat... před samotnou animací. Stačí jen vybrat, stáhnout a animovat.

Hledání

Objevte tajemství Carnivorských archivů, prolistujte dávno zapomenuté plány a anály. Stačí jen vepsat co hledáte, podívat se do slunce a nahlas vyslovit "渇しても盗泉の水を飲まず" pak už jen stisknout tlačítko "Dělej". Na to co spatříte vzápětí do smrti nezapomenete.

Novinky Emailem
Sociální netwoři Rich Site Summary Máte v oblibě Carnivorské články? Zůstaňte v kontaktu s Carnivorou a buďte informováni ihned co nový článek porodíme! Upište se našemu RSS krmítku a budete prostě IN! Žádné tweety, jednoslovné zprávy, systémová hlášení. Jen opravdové články.Zůstaňte v obraze co do novinek ze světa open-source a free softwaru, především však jejich použití. V kontaktu se světem experimentálního filmu, speciálních efektů, animací a CG dostupné pro každého (kromě Pepika). Google+ Spojte se s námi na Google+ a buďte informováni o všem co se v Carnivoře šoustne. Facebook Zpřátelte se s námi na Facebooku a ... a tak Vimeo Fandíte Vimeu? Výborně, my taky, pojdmě se potkat tam! Budem se těšit. YouTube Preferujete YouTube, pojďme se náhodou potkat tam! Pokud byste si nás přidali, vůbec by to nevadilo, ale žádný tlak. Myspace Navštivte náš profil na MySpaceu Stumble Upon Doporučte stránku na Stumble Upon! Klout Přidejte se k nám na Kloutu. Twitter Pojďme štěbetat spolu! Přidejte si Carnivorský pablšing na Twitteru. Digg Sdílejte svůj úžasný zážitek z Carnivory na Twitteru Delicious Sdílejte Carnivoru na Delicious. Velmi nám tím pomůžete. Reddit Sdílejte své dojmy na Reddit GMail Napište nám! Někdy to i čteme a sem tam i odpovídáme. Diskuzní fórumNejlepší způsob, jak zůstat v kontaktu s Carnivorou, je navštěvovat fórum. Zde se to vše odehrává. Přidejte se k nám pomozte nám evovlovat pomocí vašeho pohledu a názoru na věc. Ne
Česky | Anglicky
Always with you... | Jump the pain music clip
Facehunger Without Face | Seeking revenge in cold, dark, huge and empty space... watch FCHG WF here!